Çözüm Ortaklarımız

Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kalkan

Yaklaşık 20 yıldır özel gereksinimli çocukların eğitiminde görev alan hocamız, “Erken Müdahale, Öğretmen Mesleki Gelişimi, Problem Davranışlar ve Sosyal-Duygusal Gelişim” olmak üzere birçok konu üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Son yıllarda SOS Erken Müdahale Programı ve Abademy Erken Müdahale Protokolünün geliştirilmesinde öncülük etmiştir. Mesleki deneyim ve birikimlerini paylaşarak uygulamada çalışan öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemektedir.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesin de 2001-2005 yılında, Rusya Saratov Devlet Üniversitesinde 2014-2017 yılında Master Logoped(dil-konuşma)okudu.

Master tezi Otistik çocuklarda dil-konuşma problemleri ve bu problemlerin ortadan kaldırılmasıdır. İl18 den fazla çok farklı devlet Üniversitelerinin dil-konuşma bölümlerinde yayımlanan kitaplarda dil-konuşma problemi ile ilgili yazıları bulunmaktadır. Dil-konuşma terapisti olarak farklı ülkelerin Üniversitelerin ve kurumlarının ödüllerine layık görüldü.Azerbaycan da ilk dil-konuşma ve otizm sitesinin yazarı ve terapistidir.

Nitq inkişaf merkezi kurucusu Esmira Kazimova Dil ve konuşma alanında kurumumuza süpervizyon vermektedir.

🚀 Eğitimde teknolojiyi en etkili şekilde kullanmak için Sense-İ yazılımımız artık yayında! Pedasoft iş ortaklığı ile geliştirilen bu yazılım, özel eğitim süreçlerimizi daha etkili ve verimli hale getiriyor. Sense-İ ile öğrencilerimizin gelişimini daha yakından takip ediyor ve destekliyoruz.

DEĞERLENDİRME İÇİN RANDEVUNUZU ALDINIZ MI?