Aba terapi hakkında en çok merak edilen 5 soru!

Sense Özel Eğitim, Kocaeli bölgesinde otizm, Down sendromu ve ABA terapisi gibi özel eğitim gereksinimleri olan çocuklar için hizmet veren bir kurumdur. Bu kurum, uzman ve deneyimli eğitim kadrosu ile çocukların gelişimine ve eğitimlerine odaklanır.

Bugünkü konumuz Aba Terapi hakkında en çok merak edilen 5 soru

 • Aba Terapi Ne zaman kullanılır?
  ABA terapisi, genellikle otizm spektrum bozukluğu olan çocuklar için kullanılır ve onların davranışlarını ve sosyal iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefler.

 • Aba Terapi Nasıl çalışır?
  ABA terapisi, davranışsal analiz yöntemiyle çalışır ve çocuğun davranışlarını gözlemler ve analiz eder. Sonra, çocuğun davranışlarını değiştirmeyi amaçlayan teknikler uygular.

 • Aba Terapi Neden etkili olur?
  ABA terapisi, çocuğun davranışlarını ve sosyal iletişim becerilerini gözlemleyerek, analiz ederek ve teknikler uygulayarak değiştirmeyi hedefler. Bu, çocuğun potansiyelini en üst seviyede geliştirmeyi ve davranışlarını düzeltmeyi mümkün kılar.

 • Aba Terapi Uygulaması zor mu?
  ABA terapisi, çocuğun davranışlarını ve sosyal iletişim becerilerini değiştirmeyi amaçlayan bir terapidir ve uygulaması eğitimli bir profesyonel tarafından yapılması gerekir. Ancak, çocuğun aile veya bakıcıları da terapinin bir parçası olarak eğitilebilir ve çocuğun evde de uygulanmasına yardımcı olabilir.

 • Aba Terapi Ne kadar sürer?
  ABA terapisi, çocuğun davranışlarını ve sosyal iletişim becerilerini değiştirmeyi amaçlayan bir terapidir ve çocuğun ihtiyacına göre süresi değişebilir. Terapi süresi, genellikle çocuğun gelişim seviyesine, davranışlarına ve ihtiyaçlarına göre belirlenir ve sürekli olarak değerlendirilir.

İLETİŞİM:

Adres: Yenişehir Mahallesi Konak Sokak No:11 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0552 662 41 11 @senseozelegitim

Sense Özel Eğitim Makaleleri
Sosyal medyada paylaş;
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram